0224 223 23 21 - 0850 532 23 21 - 0554 936 15 16 bilgi @ gizmotur.com

  Ankara Yapılacak Şeyler

  Türkiye’nin başkenti Ankara, sakin ve düzenli bir şehir olarak tanınır, bunun yanında gezilip görülmesi gereken birçok ünlü yere sahiptir. Anlatmakla bitmeyecek kadar görkemli ve destansı bir tarihe sahip olan Ankara’da görülmesi gereken yerlerde bir o kadar çoktur. Gerek eski yapılar gerekse modern yapılar, parklar başkenti yaşanılası bir yer kılar.

  Anıtkabir: Ankara’da bulunuyorsanız eğer, Anıtkabir’e uğramadan olmaz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ait olan Anıtkabir, tüm haşmetiyle Ankara’ya tepeden bakar. İçerisinde bulunan Atatürk’ün eşyaları ve bal mumu heykeli sizi oldukça etkileyecek.

  Atatürk Orman Çiftliği: 1925 yılında Atatürk’ün Ankara’da modern bir çiftlik kurulması için verdiği talimatla kurulanAtatürk Orman Çiftliği, Ankara halkının gezebileceği, nefes alacağı yemyeşil bir alandır.

  Ankara şehir merkezinde bulunan 42 adet müze, şehri tanımak için yararlanabileceğiniz diğer kısımlar. Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi bunların başlıcalarıdır.

  Ulus’ta bulunan Gençlik Parkı, kuşlar için bahçe, açık hava tiyatrosu, çocuk bahçesi, yüzme havuzu ve gezi yolu barındırmaktadır. Türkiye’nin ilk bilim merkezi bu park içerisinde inşa edilmektedir.

  Değerli misafirlerimiz

  00.00 Bursa Kent Meydanından hareketle GizmoTur.com  araçiçi ikramlar eşliğinde turumuzu gerçekleştirmek üzere Ankara ’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergâhımız üzerinde bulunan Bozüyük Genç Ömür Dinlenme tesisleri ve Sivrihisar Nasrettin Hoca dinlenme tesislerinde vereceğimiz molaların ardından sabah saatlerinde Ankara’ya varıyoruz.

  Sabah kahvaltımızı Ankara Öğretmen evi veya Seyir Kafe’de açık büfe olarak alıyoruz. (Extra). Kahvaltımızın ardından Anıtkabir’i ziyaret ediyoruz. Tur rehberimiz bizlere Anıtkabir hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra resimlerimizi çekiniyor ve Eski meclis (Kurtuluş Müzesini) ziyaret ediyoruz. Hemen akabinde eski 2. Meclis ziyaretimizi tamamlıyor olacağız.

  Ziyaretlerimizin ardından öğlen yemeğimizi yemek üzere restorantımıza gidiyoruz.

  Yemeğimiz ( Çorba + Karışık Izgara + Pilav + Salata + Ayran + Tatlı ) 

  Yeterince dinlenip yemeğimizi yedikten sonra Anadolu Medeniyetler müzesi veya o anki programa göre Etnografya Müzesini geziyoruz. Müze ziyaretlerimizin ardından Birçok Tuzlu ve Tatlı Su canlılarının bulunduğu Ankara Akvaryuma gidiyoruz. Tur rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra son durağımız olan Hamamönü Tarihi Osmanlı Konakları (Mehmet Akif Ersoy Müzesi) ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Bu son ziyaretimizin ardından saat 18.00 civarı Ankara’dan Bursa’ya hareket ediyor ve tahmini gece 00.00 civarlarında trafik durumuna göre Bursa’da oluyoruz. Bir dahaki GizmoTur.com Organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  YAKINLARDAKİ DİĞER TURLAR


  Günübirlik
  Sorunuz

  7 Gün 6 Gece
  Sorunuz

  8 Gün 7 Gece
  Sorunuz

  Günübirlik Tur
  Sorunuz

  BLOG YAZILARI

  © 2023 Gizmo Turizm. Tüm hakları saklıdır