0224 223 23 21 - 0850 532 23 21 - 0554 936 15 16 bilgi @ gizmotur.com

Benelux – Paris Turu

Eğer amacınız kısa zamanda birçok ülkeyi görmek ise Benelüks-Paris turları sizin için en doğru seçenektir. Yüz ölçümünün büyük çoğunluğu deniz seviyesinin altında olan Hollanda gerek doğası, gerek sosyal yaşantısındaki ayrıcalıklarıyla ve gerekse şehirlerinin ilginç mimarisi sizleri bir hayli etkileyecek. Küçük balıkçı köylerinden leziz deniz ürünlerini tadabileceğiniz gibi, Rembrand ve Van Gogh gibi ustaların eserlerini görme imkanı bulacaksınız.

Avrupa’nın belki de en etkileyici şehri olan Brugge şehrinde tarih yüklü bir ortaçağ masalı yaşayıp, Avrupa Birliğinin başkenti Brüksel’de ünlü Rue de Boucheries’de Belçika mutfağını ve birbirinden lezzetli çikolataları tadabileceksiniz. Çok küçük ama yaşam standartlarının bir hayli yüksek olduğu, Avrupalılar’ın bile imrendiği ülke olan Lüksemburg’u göreceksiniz. Ve Avrupa’nın en güzel şehri Paris; Aşıklar ve Işıklar şehri… Seinne Nehri’nin iki yakasında yer alan şehir 2000 yıllık tarihi, Notre Dame Katedrali, Eiffel Kulesi, Louvre Müzesi ve dünyaca ünlü Champ-Elysess’nin yanı sıra; bilim, sanat ve edebiyattaki ileri seviye sizleri büyüleyecektir.

Fransız Mutfağı, şarapları ve tartları ile sizleri bir lezzet deneyimine davet edecek… Binlerce yıldır etrafında bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Avrupa’ya can veren Ren Nehri ve kıyısındaki Köln şehri… Ünlü Dom katedrali ve alışveriş caddeleri görme yada diğer bir seçenek olan Düsseldorf’ta Königsalle’de Almanların pasta ve şekerlemelerini tadabilmek için bu tur sizleri bekliyor

LÜKSEMBURG (1) -PARİS (2)-BRÜKSEL (1)-AMSTERDAM (2)

Bursa’dan Direkt Gidiş Dönüş İmkanı

EXTRA TUR YOK

                                 

1.Gün – Bursa – Düsseldorf – Lüksemburg

 

Bursa Kent Meydanından misafirlerimizi aldıktan sonra, özel otobüsümüzle GizmoTur.com araçiçi ikramlar eşliğinde Atatürk Havalimanına Doğru Yola Çıkıyoruz. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra SunExpress Havayollarıyla Dusseldorf’a uçuş. Yerel saat ile 13.55’de varışımızın ardından otobüsümüz ile Lüksemburg’a hareket ediyoruz. Lüksemburg şehir turumuzda Petrus Vadisini, eski şehir merkezini ve dar sokaklarını, ünlü şehir Katedralini ve Dükler Sarayını geziyor ve rehberimizden gerekli bilgileri alıyoruz. Geceleme Lüksemburg’ ta ki otelimizde.

2. Gün – Lüksemburg – Paris

 

Sabah kahvaltısı sonrasında Paris’e hareket ediyoruz. Remich & Shengen turu. Avrupa’nın en ucuz kasabalarından biri olan REMICH kasabasındaki alışverişimiz sonrasında Shengen antlaşmasının imzalandığı Shengen’e gidiyoruz. Bir Dakikada Üç Ülkeye ayak basıyoruz. Turumuz sonrasında Paris’e hareket ediyoruz. Paris’e varışımızın sonrasında panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Eyfel Kulesinin resimlerini çektikten sonra Ünlü alışveriş caddesi Rivoli ve Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon’un mezarı görülecek yerler arasındadır. Panoramik tur sonrasında otelimize gidiyoruz. Akşam Arzu eden misafirlerimizi extra Lido Show’a gidiyoruz. Muhteşem bir showa tanıklık ediyor ve şampanyalarımızı yudumluyoruz. Konaklama Paris’teki otelimizde.

3. Gün – Paris

 

Sabah kahvaltısının ardından Kombine Paris turu için hareket ediyoruz. Turumuza Paris’in sembolü olan Eiffel Kulesi’ne çıkarak başlıyoruz. Paris’in fotoğraflarını çekiyor ve Rehberimizden gerekli bilgileri alıyoruz ve sonrasında extra Tekne ile şehri ortadan ayıran Seine nehri turu ve filmlere konu olan Notre dame Katedralini gördükten sonra Paris şehrinin en yüksek tepesi olan Montmartre’a geçiyoruz. Halen bohem hayatın yaşandığı bu bölgede bir zamanlar Pablo Picasso, Henry Toulouse Lautrec, Dalida, Vincent, Van Gogh ve Jean Marais gibi önemli sanatçılar burada önemli izler bırakmışlardır. Bizi tepeye çıkaracak olan kısa füniküler yolculuğumuz sonrasında, Paris şehrinin büyük bir kısmından görülebilen Sacre Coeur (Kutsal Kalp, Adaklar kilisesi) ilk göreceğimiz yapı olacak. Burada ki gezimizin ardından öğlen 14:00 gibi Disneyland’a geçiyoruz. Disneyland eğlencemizin ardından Geceleme Paris’teki otelimizde.

4.Gün – Paris – Brugge – Brüksel

 

Sabah kahvaltısı sonrası Brüksel’e hareket ediyoruz BRUGGE turuna gidiyoruz. Batı Avrupa’nın 1. ve 2. Dünya savaşlarından en iyi korunmuş kenti olan Bruges, 1000 yıllık geçmişini, kanalları, dar sokakları, köprüleri tarihi yapıları, manastırı ve meydanları ile Orta Çağ’da hissedeceksiniz. Brugge turumuz sonrasında Brüksel’e geçiyoruz ve panoramik Brüksel şehir turumuz başlıyoruz. Atomium, Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Palace, Manneken Piss Büyük Katedral Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında serbest zamanda dantel, goblen ve el yapımı çikolata mağazaları alışverişi yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otelimize gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile turumuzun ardından Geceleme Brüksel’deki otelimizde.

5. Gün – Rotterdam – Delft – Denhaag

 

Sabah Kahvaltımızın sonrasında sonra Rotterdam’a hareket ediyoruz. Hollanda’nın Ticaret merkezi olan bu güzel şehri Panoramik olarak geziyor ve Ren nehri kenarında fotoğraflarımız çekildikten sonra Delft şehrine hareket ediyoruz ve Mavi Porselenleri ile Ünlü Delft’i gezdikten Hollanda’nın Eski Başkent ve Yönetim şehri olan Den Haag’a geçiyoruz. Kraliyet sarayı ve Kuzey deniz’ini gördükten sonra Otelimize gidiyoruz. Geceleme Amsterdam’daki otelimizde.

5. Gün – Brugge – Amsterdam

 

 

Sabah kahvaltısının sonrasında Amsterdam’a hareket ediyoruz ve geleneksel peynir, takunya fabrikasını ziyaret ederek bunların yapılışını görüyoruz. Peynir ve Takunya alışverişlerimiz sonrasında Rockin Caddesi, Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı göreceğimiz yerler arasındadır. Misafirlerimiz ile extra Amsterdam Kanal turu Teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında eğlenceli gezi sizi bekliyor.Tekne turunun sonrasında otele hareket ediyoruz. Geceleme Amsterdam’daki otelimizde.

7. Gün – Amsterdam

 

 

Sabah kahvaltısının sonrasında Volendam Balıkçılar Kasabası & Marken Köyü turu için hareket ediyoruz. Turumuzda; Marken köyünün muhteşem evleri ve Tarihi evlerini ve değişik mimarisini yakından görebilme imkanını bulacaksınız (Ünlü Harin balığı ve sıcak elmalı pastayı mutlaka deneyiniz). Düsseldorf’a hareket ediyoruz. Sunexpress uçağı ile Atatürk Havalimanına hareket ediyoruz. Atatürk Havalimanı Dış Hatlara varışımızın ardından Bursa’ya Doğru Yola Çıkıyoruz. Bursa’ya Ulaştığımızda gezimiz son buluyor ve bidahaki GizmoTur.com organizasyonlarında buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAKINLARDAKİ DİĞER TURLAR


4 Gün 3 Gece
Sorunuz.

BLOG YAZILARI

© 2021 Gizmo Turizm. Tüm hakları saklıdır