0224 223 23 21 - 0850 532 23 21 - 0554 936 15 16 bilgi @ gizmotur.com

  1.GÜN |BURSA – İSTANBUL – ODESSA
  Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 10: 30′ da Bursa’dan hareket ediyoruz. İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nden saat 16:30’da Odessa’ya hareket. 18:00’da Odessa’ya varışınızın ardından otele transfer ve yerleşme. Geceleme Odessa otelimizde.

  2.GÜN |ODESSA
  Otelde sabah kahvaltısından sonra çıkacağımız şehir turunda Avrupa’nın en güzel Opera binalarından biri olan Odessa Operasını, tarihi Filarmoni binasını, Deribasovskaya caddesini, görkemli Transfigürasyon katedralini, 2. Katerina ve Odessa’nın en ünlü valisi Duke heykellerini, görüyoruz. Primorski bulvarı boyunca yürüyerek aşk köprüsünü geçip Potemkin merdivenlerinde mola vererek, Odessa limanı manzarısına yüksekten bakıyoruz. Turumuzun devamında Odessa halkının gönlünü fethetmiş ünlü şair ve yazar Puşkin’in heykeli ve etnografya müzesini panoramik olarak görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için KATAKOMB (20 EUR) turu.
  Tur sonrası otobüsle Lviv’ve gece yolculuğuna çıkıyoruz.

  3.GÜN |ODESSA – LVİV
  Lviv’e varışınızın ardından sabah kahvaltısı ve panoramik şehir turu. Lviv trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı, Antik kentin kalbi Rynok Meydanında dört köşe olan çeşmeler ve Town Hall’da 65 metre yükseklikte Liviv’in hoş manzarasının da görülebileceği ve 150 yıldır bulunan saat kulesi,Latin Gotik Katedral Barok Katedraller Bernardines, Cizvitler ve Dominicans, ünlü Golden Rose Sinagogu, muhteşem şehir surları görülecek yerler arasındadır.
  Şehir turundan sonra otele transfer ve odalare yerleşme.

  4.GÜN |LVİV
  Otelde sabah kahvaltısından sonra EKSTRA tam gün Eczacılık müzesi, Kahve madenleri, Çikolata Fabrikası ve Arsenal turu, Degustasyonlu bira fabrikasi, Lychakiv mezarlığı turu. 40 EURO/kişi başı Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, çikolataları dünyaca ünlü olan Lviv’de çikolataların üretiminin ziyaretçilere gösterildiği Çikolata Fabrikası’nı ve Lviv’de yüzlerce yıl boyunca farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ve şehrin keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerini, rehberlerimiz eşliğinde keşfedip bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını çıkartacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  5.GÜN | LVİV – KİEV
  Otelde Sabah kahvaltısı sonrası arzu eden misafirler için Ekstra öğle yemekli (Altın Nal) Olesky ve Pidhirtsi Şato Turu(50 Euro) Lviv’in yaklaşık 70 Kilometre dışında bulunan ve orijinal halleri XVIII ve XIX yy’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yapıyoruz. Bu turda Viyana kuşatmasında haçlı ordularının komutanlığını yapan Jan Sobiesky’nin doğduğu evi görüp tarihe tanıklık edeceksiniz. Tur sonrası Kiev’e yolculuğu devam ediyor.
  Kiev’e varış ve otele transfer, odaların dağılımı. Geceleme otelimizde.

  6.GÜN |KİEV
  Sabah kahvaltısının ardından Kiev şehir turuna çıkıyoruz. Turumuz sırasında; Kiev’in kurucularının heykeli önünde bir fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında tarihi Podil bölgesini gördükten sonra Mihailovski Meydanı’na hareket ediyoruz ve Mihayloiski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli gezilerek, Kiev hediyelik eşyaları ve el sanatları ürünlerini görebileceğiniz Andrevski yokuşuna geçiyoruz. Kısa bir alışveriş molasından sonra Ayasofya meydanı, Altın Kapı, Merkez Opera ve Bale Binasını görerek turumuzu bitiriyoruz.
  Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Pechersk Lavra Manastırı, Mikro Minyatür Müzesi, 2. Dünya Savaşı Müzesi ve Anavatan heykeli gezisi (50 Euro)
  XI. yy’ın ortalarında kurulan manastır, 27 hektarlık alanı ile SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Üst ve alt kısım olmak üzere iki bölümlü bu manastırda 12’si yerin üzerinde taş yapı şeklinde 6 tanesi ise yerin altındaki mağaralarda olmak üzere toplam 18 adet kilise bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış ve kutsal olarak kabul edilen azizlerin mezarlığı olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde başka bir eşi olmayan MIKRO MİNYATÜR MÜZESİ bulunmaktadır.
  2. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan yapı açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dunya Savaşında kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım ise 3 kattan oluşur. Burada 2. Dünya Savaşı dönemine ait orjinal halleriyle saklanmış belge ve araçları yakından görme şansı bulacaksınız.
  Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

  7.GÜN |KİEV – ODESSA
  Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra turlara katılabilirler. UKRAYNA MİLLİ SANAT MÜZESİ gezisi (EUR 20 EURO) . 40000 parçanın sergilendiği müzenin en çarpıcı eserleri arasında Ukrayna heykel ve resim sanatının 12. Yuzyıldan itibaren en önemli parçalarını bulunmaktadır.
  Turumuzun devamında CHERNOBİL MÜZESİni ziyaret ediyoruz (20 EURO). 1986 yılında Dünya’nın gördüğü en büyük doğa faciasının nasıl meydana geldiğini göreceğimiz gezimizde bu olayın Dünya’yı nasıl etkilediğine tanıklık edeceğiz.
  Ardından belirtilen saatte otobüsle Odessa’ya gece seyahati.

  8.GÜN |ODESSA – İSTANBUL -BURSA
  Odessa’ya varışta alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek SHUSTOV(30 EUR) konyak fabrikası. Tur sonrası belirlenen saatte hava alanına transfer ve Odessa-İstanbul uçuşu.
  KK7820 ODS-IST 18:45 – 20:25’TE varış ve Bursa’ya varmak üzere devam ediyoruz. Bursa’ya varışımızla birlikte turumuz sona eriyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  YAKINLARDAKİ DİĞER TURLAR


  6 gün 5 gece
  1270

  BLOG YAZILARI

  © 2023 Gizmo Turizm. Tüm hakları saklıdır