0224 223 23 21 - 0850 532 23 21 - 0554 936 15 16 bilgi @ gizmotur.com

  Yunanistan Turları

  Buram buram Akdeniz ve Ege kokan bir şehirde tatile var mısınız? Cevabınız evet ise, muhteşem bir Yunanistan turu ile tatilin keyfine varıp eğlenceli zamanlar geçirmeye hazır olun. Osmanlı ve Roma dönemine ait pek çok mimari eser de bu turda karşınıza çıkacağı için güzel bir kültür turu da yaşamış olacaksınız.

  Yurt dışı turları kapsamında Yunanistan turlarına katılmak isterseniz Yunanistan’ın komşu ya da yakın olduğu ülkeler de farklı tur kapsamları içinde gezme imkânına erişebilirsiniz. Bulgaristan, Makedonya, İtalya, Balkanlar bu kapsamda bulunmaktadır.

  Yunanistan turumuz değerli Türk büyükleri Atatürk ve Nazım Hikmet’in doğduğu şehir Selanik ile başlayacaktır. İlk olarak Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret etmelisiniz. Ülkemizin kurtarıcısının doğduğu eve ayak basmak sizi epey duygulandıracaktır. Ardından Osmanlı döneminde zindan olarak kullanılmış Beyaz Kule, manzarası ile sizi büyüleyecek Ano Poli ve mimari yapısının harikuladeliği ile Aristotle Meydanı görmeniz gereken yerlerdendir.

  Selanik’te herkesin buluşma noktası olan Kamara Meydanı ve meydanda bulunan Rotonda Camii ’si görülmeye değer yerlerdendir. Selanik’in meşhur tavernalarından birinde akşam yemeğinizi yemek içkinizi yudumlamak isterseniz Ladadikailk adresiniz olmalı.

  Selanik tatilinizde size İzmir’i hatırlatacak Selanik sahili de görmeden gidilmeyecek yerlerden biridir. Ote Tower da 360 derece dönen kafe ’si ile ilginizi çekebilecek yerlerdendir. Bu kafe sayesinde Selanik’i dört bir taraftan görmüş olacaksınız. Bu şehirde alışverişin adresi Tsimiski Caddesi’ de mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

  Yunanistan’da görülmesi gereken bir diğer yer ise Kalambaka bölgesinde yer alan Meteora’dır. Meteora yüksek tepeler ve kayalara yerleştirilmiş manastırları ve müzeleri ile sizi etkileyecek alanlardan olacaktır.

  Yunanistan’ın başkenti ve medeniyetlerin beşiği Atina deyince akla hemen Akropolis geliyor. Yüksek bir tepe üzerinde bulunan bu tarihi tapınağı gezerken Athena Nike TapınağıParthenonErekhtheion ve Proppylaion gibi eserleri görmeden ayrılmamalısınız.

  Yunanistan’ın en güzel sahil kenti Kavala gibi bir cenneti Yunanistan’a gelmişken mutlaka görmelisiniz. Kavala’nın kumsallarında denize girmeli, Osmanlı valisi Mehmet Ali Paşa’nın müze haline getirilmiş evini gezmeli, ardındanEleftherias Meydanı’ndaki Megalou Alexandrou Pedestrian Caddesi’ndeki şık restoranlar ve kafelerde oturmalı ve alışveriş yapmalısınız.

  Yunan adaları da herkesin görmesi gereken nadide güzelliğe sahip adalardır. Bu adalar arasında GiritSantorini,MykonosSakız AdasıRodosKosMidilli adaları sayılabilir.

  Selanik –  Kavala – Gümülcine – İskeçe – Dedeağaç – Meteora – Volvi Gölü

   

  1.Gün

   

  Bursa ‘dan akşam 21:00 da Kent Meydanından misafirlerimizi aldıktan sonra, özel otobüsümüzle GizmoTur.com  araçiçi ikramlar eşliğinde ve İpsala sınır  kapısındaki   işlemlerimizi yaptıktan sonra Dedeağaç şehrine doğru yol alıyoruz.

   

  2.Gün

  Dedağaç ta kahvaltı molamızın ardından saat 10:00’da İskeçe sehrine dogru yola çıkıyoruz.Saat 11:00’de İskeçe’ye varıyoruz. Doğal güzellikleriyle ve dar sokaklarında, kafelerin arasında 1.5 saatlik şehir turumuzun ardından Kavala’ya doğru hareket ediyoruz.Öğle yemeğinde Kavala’ya iniyoruz. Kavala’nın muhteşem denizine karşı olan restaurantlarda öğlen yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından rehberimiz eşliğinde Osmanlı’dan kalma su kemerleri, meşhur kavala kurabiyesi ve Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın anıtına kadar turumuzu bitirip Selaniğe doğru hareket ediyoruz. 17:30 civarında Selaniğe varıyoruz. Selanik’te panoramik şehir turumuzu yaptıkan sonar 18:00’da otelimize yerleşiyoruz.Otele yerleşme ve serbest zaman.

   

  3.Gün

  Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısından sonra dünyanın insan eliyle yapılmış en güzel manastırlarının bulunduğu Kalabaka (Meteora)’ya hareket ediyoruz. Takribi 3 saat sürecek 260 km’lik yolculuktan sonra eşsiz güzelliğiyle varolan manastırları gezeceğiz. 14:30’da Kalabaka’dan hareket ediyoruz.17:30 saatlerinde otelimizde bulunuyoruz. 20:30’a kadar serbest zaman. 20:30’da dileyen misafirlerimizle Yunan gecelerinin olmazsa olmazı yunan tavernalarına gidiyoruz. (Extradır)

   

  4.Gün

  Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Atatürk’ün evini ziyaret ederek Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala’ya gelmeden muhteşem güzelliği eşsiz manzarası ve insana huzur veren  ortamıyla Volvi Gölü kenarında 1.5 saat kahve molası veriyoruz. Dönüş yolunda Dedeağaç’ta öğlen yemeği ardından İpsala sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapıyor ve  Bursa’ya ulaşıyoruz, gezimiz son buluyor ve bir dahaki GizmoTur.com organizasyonlarında buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  YAKINLARDAKİ DİĞER TURLAR


  6 gün 5 gece
  1270

  8 Gün 7 Gece
  489

  4 Gün 3 Gece
  Sorunuz.

  7 Gün 6 Gece
  Sorunuz

  BLOG YAZILARI

  © 2022 Gizmo Turizm. Tüm hakları saklıdır