Safranbolu & Amasra Turu

AMASRA

Karadeniz turları arasında en beğenilen destinasyonlardan biri olan Amasra, tarih boyunca doğal güzelliğini koruyarak günümüze kadar gelmiştir. Her mevsim ayrı güzellikler sunan manzarası, küçük ve daracık sokakları, limandaki kafe ve restoranları ile bambaşka bir yurtiçi turu deneyimi yaşayacağınız Amasra gezisi için yerinizi ayırtın.

Denize doğru uzanan bir kara üstünde eşsiz manzara fırsatı sunan Amasra, Batı Karadeniz’in en çok ziyaret edilen bölgeleri arasında yer alıyor. Özellikle balık lokantaları önünde uzun kuyruklar oluşması, bölgedeki lezzetin de ne kadar güzel olduğunun göstergesi oluyor. Ege kıyılarındaymış gibi hissedeceğiniz güzellikleri ve havasıyla, minik evleri ve berrak deniziyle tatil turları arasında yer alacak unutulmaz bir Amasra turu için bavulunuzu hazırlayın.

Amasra’da Gezilecek Yerler

Roma dönemine ait Kuşkayası Anıtı, Amasra Kalesi gibi tarihi yerleri gezerek Amasra turlarınabaşlangıç yapabilirsiniz. Şehirdeki plajlar ve denizin dinginliği de gezginler tarafından çok ilgi görmektedir.

Şehrin birçok yerinde Kraliçe Amastris’in heykellerini görebilirsiniz. Amasra’ya adını veren Kraliçe Amastris’tir. Şehrin geçmişi ile ilgili tüm bilgileri Amasra gezilecek yerler listesi içerisine almanız gereken Arkeoloji Müzesi’nde görebilirsiniz.

Keyifli bir kültür turu yapacağınız Amasra gezisinde mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri de balık lokantalarıdır. Enfes lezzetler ve mezeleriyle damağınızın bayram edeceği bir tatil geçirebilirsiniz.

Amasra turunda ayrıca, küçük liman ve büyük liman bölgelerini gezebilir, buradaki çay bahçelerinde ve kafelerde dinlenebilirsiniz. Dilerseniz tekne turu da yapabileceğiniz Amasra’nın renkli merdivenlerini fotoğraflayabilir ya da Amasra Kalesi’nden görünen eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Amasra’dan Ne Alınır?

Çok ufak bir yerleşim bölgesi olan Amasra şehrinden hatıra kalması için ya da sevdiklerinizi mutlu etmek adına bir şeyler satın almak isterseniz, buradaki tezgahlardan ya da minik hediyelik dükkanlarından en beğendiğiniz hediyelikleri alabilir, çarşıları gezebilir, organik tatlı, lokum ve reçellerden satın alabilirsiniz.

Amasra’da Yapmadan Dönme

– Amasra Yarımadası’nın etrafında özel yat turlarına katılabilirsiniz. Dilediğiniz yatı çok uygun fiyatlarla kiralayabilirsiniz.

– Bu tarihi mekanları mutlaka görün: Amasra Müzesi, Şapel, Bedesten, Direkli Kaya, Fatih Camisi, Amasra Kalesi.

– Mevsimlerine göre değişik balık çeşitlerini burada yiyebilirsiniz. Amasra salatası ve ballı manda yoğurdunu mutlaka yiyin.

– Ağlayan Ağaç kısmının olduğu yerden tavşan adasını ve Atatürk silüetlerini fotoğraflayabilirsiniz.

– Bozköy ve Çakraz plajlarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

– Amasra balık tavasını üretildiği yerden alabilir, yöreye özgü sanatları bulabileceğiniz Çekiciler Çarşısı’nı gezebilirsiniz.

– Kültür Parkı’nda güneşin batışını izleyebilirsiniz.

– Çekiciler Çarşısı içinde bardak falına ücretsiz baktırabilirsiniz.

– Amasra Aquapark’ta eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

– Amasra’da organik yiyecekleri bulacağınız Galla Pazarı’nı mutlaka gezin.

Gönderen

Gizmo Turizm

https://gizmotur.com

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir