Şile Ağva Polozenköy Turu

AĞVA

Göksu ve Yeşilçay nehirlerinin güzelleştirdiği, yeşillikler içinde minik bir tatil köyü olan Ağva, Karadeniz’in yamacında İstanbul’un kuzeydoğusunda bulunuyor. Şile’ye bağlı bir sayfiye yeri olarak da bilinen Ağva, İstanbul’a sadece 97 kilometre uzaklıkta bulunuyor.Günübirlik turlar ile rahatça gidilip gezilebilecek konumda olan bu yerde yapacağız Ağva turu ile şehre yakın ama şehrin gürültüsünden uzakta bir gün geçireceksiniz.Gizmo Tur Ağva turları en iyi fiyatlarla sizi bekliyor.

Ağva’da Ne Yapılır?

Özellikle bahar ve yaz aylarında İstanbul ve çevre şehirlerde yaşayanların akın ettiği Ağva’da ne yapılır sorusuna verilecek en güzel cevap: Huzur dolu bir tatil olabilir. Tekne ve sandallarla Ağva’da nehir turu yapabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir, doğa ile iç içe olmanın keyfini sürebilirsiniz. Dilerseniz yakın mesafede balayı yapmak için Ağva’yı seçebilir ya da romantik bir hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz.

Ağva’ya Ne Zaman Gidilir?

Karadeniz ve Akdeniz iklimlerinin hakim olduğu Ağva’ya gitmek için en uygun zaman bahar ve yaz dönemleridir. Özellikle denize girmek ya da tekne turları ile çevreyi gezmek istiyorsanız ilkbahar ve yaz dönemlerini tercih edebilirsiniz. Ağva’da hemen her mevsim gezmek için uygun ve güzeldir. Kış döneminde bile gitmiş olsanız mutlaka huzurlu günler geçirmiş olursunuz.

Ağva’da Ne Yenir?

Ağva turları ile görebileceğiniz gibi gerek tesisler içinde gerekse özel olarak hizmet veren birçok restoran bulunmaktadır. Yeme içme konusunda zengin seçenekler sunan Ağva, nehir kenarında olduğu için balık ürünlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca ızgara ve kebap çeşitleri de oldukça lezizdir. Ağva’da kahvaltı yapmak da iyi bir fikir olabilir.

Gönderen

Gizmo Turizm

https://gizmotur.com

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir